Masia Salat Organic Cava Brut

Pala poikkeuksellista Cava‑maailmaa: tuottaja Josep Masachs on edelleen perheomisteinen Cava‑talo. Tuottaja keskittyy toiminnassaan vahvasti ympäristövastuullisuuteen. Masia Salat on luomua ja on rehellisen hedelmäinen moderni cava!

Vaaleankeltainen väri. Viheromenan ja päärynän aromeilla hedelmävetoinen cava. Mausteena ripaus yrttiä ja hiivasakkakypsytyksen tuomaa hentoa paahdetun leivän aromia.

Tasapainoinen viini alkumaljaksi sekä kevyempien ruokien kumppaniksi, erityisesti erilaisille salaateille, kaloille ja äyriäisille.

Rypäleet kerätään käsin. Eri lajikkeet vinifioidaan erikseen terästankeissa. Cava valmistetaan perinteisellä menetelmällä ja Masia Salat ‑viini kypsyy vähintään 14 kuukautta sakan kanssa.

Josep Masachs toimii Penedèsin alueella, Cavan syntyseuduilla, ja painottaa viininvalmistuksessaan alueen klassista rypälekolmikkoa: Macabeo, Parellada ja Xarel‑lo. Tuottajan filosofia on antaa viiniköynnösten tehdä työnsä ja auttaa niitä vain silloin, kun se on todella tarpeen. Ympäristö on tuotannossa tärkeässä osassa ja he välttävät kemiallisten torjunta‑aineiden käyttöä. Tuottaja on siirtymässä luomutuotantoon vaiheittain kaikkien tuotteidensa osalta.

Luomu ja vegaani. Jäännössokeria 7 g/l.

Producent

Land

Distrikt

Ekologisk

Alkoholhalt

11,5%

Volym

750ml

Art.nr.

991181

Pris exkl. moms

16,00€

Fl/krt

6

Tähän tuotteeseen liittyviä tuotteita ei löytynyt.

Vuodesta 1884 olemme tarjonneet makuelämyksiä –korkeinta laatua.

Lue muutamista niistä alta.

  • Johan Fessé

    Meillä on useita brändejä saman katon alla, mikä tekee tiimin työarjesta vaihtelevaa. Syntyy hyvä dynamiikka, kun emme työskentele vain yhden brändin osa-alueen parissa, vaan eri kategorioissa ja brändeissä.

  • Lisbet Ryg Olsen

    Nimeni on Lisbet ja olen toiminut oman tuotteemme, rakastetun kahvimme, vientipäällikkönä vuodesta 2019. Tavoitteena on viedä kahvimme maailmalle, jotta yhä useammat kahvinystävät pääsevät nauttimaan poikkeuksellisista tuotteistamme!

  • Rebecca Henling

    Meidän osuudessamme Arvid Nordquistin portfoliosta on kodin, siivouksen ja hygienian tuotteita. Työskentelen Duck-, Glade-, Raid-, Autan- ja Mr. Muscle -brändien parissa, jotka omistaa yhdysvaltalainen liikekumppanimme SC Johnson.

  • Daniel Breeze

    ”Haluan aloittaa sanomalla: ’En työskentele kahvin parissa’ – pieni twisti, jota käytän usein, kun keskustelu sosiaalisissa tilanteissa kääntyy työhön.”