Hochar Père et Fils

Perheen nimeä kantava punaviini Chateau Musarilta.

Hochar Père & Fils -viinin dominoiviin elementteihin kuuluu Grenache-rypälelajikkeen tuoma vieno makeus, siitä huolimatta että tämä lajike edustaa vain noin neljäsosaa blendin kokonaisuudesta. Tuoksusta löytyy herkullisia vivahteita kypsistä marjoista sekä runsasta hedelmäisyyttä. Hedelmäistä makua tukevat mausteiset, kirsikkaiset, vadelmaiset ja lakritsimaiset sävyt. Jälkimaku on pitkä ja erittäin miellyttävä. Dekantointi lisää viinin nautittavuutta ja tarjoilulämpötilaksi suositellaan 16–18 astetta.

Rypäleet (50 % Cinsault, 30 % Grenache, 10 % Carignan, 10 % Cabernet Sauvignon) poimittiin käsin Aanan kylässä sijaitsevalta tarhalta, 1000 metrin korkeudesta. 15–30 päivää kestävän maseraation jälkeen viini siirrettiin ranskalaisiin tammitynnyreihin 9 kuukaudeksi.

Producent

Land

Distrikt

Alkoholhalt

14%

Volym

750ml

Art.nr.

99544

Pris exkl. moms

32,95€

Fl/krt

6

Vuodesta 1884 olemme tarjonneet makuelämyksiä –korkeinta laatua.

Lue muutamista niistä alta.

  • Johan Fessé

    Meillä on useita brändejä saman katon alla, mikä tekee tiimin työarjesta vaihtelevaa. Syntyy hyvä dynamiikka, kun emme työskentele vain yhden brändin osa-alueen parissa, vaan eri kategorioissa ja brändeissä.

  • Lisbet Ryg Olsen

    Nimeni on Lisbet ja olen toiminut oman tuotteemme, rakastetun kahvimme, vientipäällikkönä vuodesta 2019. Tavoitteena on viedä kahvimme maailmalle, jotta yhä useammat kahvinystävät pääsevät nauttimaan poikkeuksellisista tuotteistamme!

  • Rebecca Henling

    Meidän osuudessamme Arvid Nordquistin portfoliosta on kodin, siivouksen ja hygienian tuotteita. Työskentelen Duck-, Glade-, Raid-, Autan- ja Mr. Muscle -brändien parissa, jotka omistaa yhdysvaltalainen liikekumppanimme SC Johnson.

  • Daniel Breeze

    ”Haluan aloittaa sanomalla: ’En työskentele kahvin parissa’ – pieni twisti, jota käytän usein, kun keskustelu sosiaalisissa tilanteissa kääntyy työhön.”